Визирський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Пролісок" Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області








Річний звіт діяльності закладу

1.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

 

Визирський  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Пролісок» загального типу, підпорядкований відділу Лиманської РДА та Визирській сільській раді, розпочав своє функціонування у 2003 році.

 

На даний час в ДНЗ функціонує 4 вікових групи, які відвідує 90 дітей.

 

Назва групи

П.і.п.вихователів

Кількість дітей

 

 

 

І (ранній вік)

Лукянчук О.М., Ганнеча С.С.

21

ІІ (молодша )

Хараїм Л.В. Запорожець О.М.

25

 

(середня)

Кубишко Н.Г., Запорожець О.М.

22

 

(старша)

 Студинська О.П.Ганнеча С.С.

22

 

Заклад працює за 5-денним режимом роботи, з 10,5 годинним перебуванням дітей в закладі (7.30-18.00),працюють 29 співробітників, з них  9 -педагоги .

 

Дошкільний навчальний заклад  «Пролісок»» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

 

- Конституції України

 

- Закону України “Про дошкільну освіту”

 

- Базового компоненту дошкільної освіти

 

- Закону України “Про охорону праці”

 

- Закону України “Про цивільну оборону”

 

- Закону України “Про дорожній рух”

 

- Закону України “Про відпустки”

 

- Кодексу “Про працю”

 

- та освітньої  програми “Українське дошкілля”

 

А також, відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу на 2017-2018 н.р..

 

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

 

 Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

 

Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

 

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

 

-         Музично- хореографічна, спортивна зали;

 

-         методичний кабінет + медичний ;

 

-         прогулянкові майданчики для кожної вікової групи.

 

 

2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

 

             За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 60  місць для дітей віком від 1.5 до 6(7) років. Групи комплектувались переважно у серпні відповідно до поданих заяв та черги.

 

У 2017 році укомплектовано 4 вікових  групи (90 дітей):

 

-  1 група для дітей раннього віку (21 дитини) та 3 групи(дошк.віку).

 

До школи випущено –  дітей.

 

   

 

Соціальний паспорт:( станом на 01.09.2017 року )

 

З багатодітних сімей – 18 дітей,

 з сімей, в яких батьки є учасниками АТО - 2 дітей,

діти-інваліди – 1 дитина,

діти, які мають статус потерпілих від ЧАЕС -3 дитини.

 

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Навчально-виховний процес в дошкільному закладі забезпечують 29  працівників: -

-           18 особи обслуговуючого персоналу,

-          1 медичний працівник,

-           9 педагогів: вихователь-методист, 1 музичний керівник, 6 вихователів, інструктор з фізичного виховання. З них 8  мають вищу освіту.

 

Склад педагогічних працівників по кваліфікаційним категоріям такий:

 

-         «спеціаліст вищої категорії» –  2 педагоги;

 

-         «спеціаліст ІІ категорії» - 2 педагоги;

 

-         «спеціаліст» –  2 педагоги;

 

-         педагогічне звання «Вихователь-методист» - 2 педагоги.

 

Методична робота з педагогічними кадрами у 2017 р. була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної роботи в ДНЗ показав, що всі форми методичної роботи (колективні, індивідуальні, групові перегляди, тощо) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності.

 

Адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів  з урахуванням індивідуальних можливостей кожного педагога:

 у 2017  році пройшли курси   підвищення кваліфікації  2 педагога (Стрельченко О.О., Студинська О.П.)  та проатестовано 1 педагога:

 

Стрельченко О.О. – ІІ категорія.

 

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. Завдяки оптимальній розстановці та цілеспрямованому використанню кадрів, робота колективу ДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю. Хоча хотілося б бачити нові ідеї, інновації в роботі.

 

Вакансії: керівник гуртка – 0,5 ставки (тимчасово)

Психолог – 0,75 ставки

Логопед – 1 ставка

 Робітник по обслуг., слюсар-сантехнік – 1 ставка

 

 

4. ЯКІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ у 2017 н.р.

 

Зміст і форми методичної роботи в закладі будувались на діагностичних засадах, диференціації освітнього рівня, досвіду, професійних запитів кожного педагога та передбачені у річному плані.

 

З метою вдосконалення навчально-виховного процесу педагогічний колектив використовував альтернативні методики і технології, а саме:

 

Психолого-педагогічне проектування. Автор Т.Піроженко

Розвивальний курс «Логіки світу». Автор І.Стеценко (

Формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників. Автор О.Лоза ();

Гуманістична концепція виховання В.Сухомлинського ;

Арттерапевтичні технології в роботі з дітьми дошкільного віку ();

Інноваційні технології на заняттях з фізкультури (фітболи, степ-платформи, аеробіка, ритміка, бебі-йога, ігровий стретчинг, пілатекс) (всі вихователі);

Технологія раннього розвитку. Автор Г.Доман );;

Педагоги закладу систематично відвідували методичне об’єднання   з наступним обговоренням на нарадах.

 

Основні завдання педагогічного колективу на 2017-2018 н.р.:

 

Громадянська компетентність дошкільника.

Соціалізація дитини в умовах ДНЗ.

Патріотичне виховання

 

 Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи про результати педагогічних обстежень, рівень засвоєння знань, умінь навичок відповідно до чинних програм, про виконання річного плану в роботі з дітьми, батьками; готовність старших дошкільників до навчання в школі.

 

         Різнобічний розвиток дошкільнятам забезпечує розвивальне середовищезакладу: групові приміщення оснащені сучасними меблями, створеніосередки для розвитку і виховання дошкільників, спортивні куточки вгрупах та спортивна зала.

 

    Реалізуючи основи Законодавства України «Про охорону здоров’я» та методичних рекомендацій «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу» (Лист Міністерства освіти і науки України від 16.08.2010 р. № 1/9-563) в закладі існує цілісна система фізкультурно-оздоровчої роботи, яка спрямована на збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування здорового способу життя. Для профілактики різних видів захворювань з дітьми проводились: дихальні гімнастики, масажі, гімнастики профілактичного характеру, загартовуючі процедури. Значна робота була проведена по створенню належної матеріальної бази для фізичного виховання з метою профілактики плоскостопості, осанки.

 

        За результатами роботи було проведено тестування педагогів. Усі педагоги відмітили позитивні зміни в змісті, взаєминах, способах взаємодії з дітьми. Змінилось ставлення педагогів у першу чергу до себе та своїх можливостей і пріоритетів, з’явились умови для ініціативи та  творчості. В результаті цієї роботи педагоги зрозуміли, можливість закладення основ компетентності дитини, формування шкільної зрілості, сформувались мотиви до самоосвіти.

 

             Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми дітьми  всіх  вікових груп є головним показником роботи педагогів та усього колективу у  цілому. За результатами діагностики дошкільників по засвоєнню програми «Українське дошкілля» рівень знань дітей  відповідає вимогам даної програми. Проаналізувавши знання дітей, які відвідують 1-й клас, за 2015-2016 навч. рік,  з 2016-2017 н.р. можна зробити висновок, що діти мають високий та достатній  рівень успішності (Визирська ЗОШ).

 

 

5. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2016-2017 н.р.:

 

  Завдання на поточний навчальний рік визначено наступним чином:

 

 

1.          «Моя країна - Україна». Продовжувати формувати у дітей дошкільного віку основи національно-патріотичного виховання, як важливої складової потенціалу нації.

 

2.     Формування у дітей цілісного сприймання світу та важливість визначення свого особистого місця серед людей.

 

3.     Розвиток у дітей економічного мислення.

 

4.      Продовжувати розвивати творчі здібності дітей дошкільного віку шляхом музичного виховання.

 

 6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З СІМЯМИ ВИХОВАНЦІВ

 

Взаємодія з сім’ями вихованців протягом року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

 

        Батьківські збори,

 

        Індивідуальні консультації різних спеціалістів,

 

        Родинні свята,

 

        Спільні виставки  та участь у святах «Осінній ярмарок», «Зимова красуня » конкурс робіт батьків , «Роде мій красний»,  «Великдень-родинне свято».

 

        Дні відкритих дверей

 

7. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ МЕДИЧНОГО СУПРОВОДУ

 

      Безумовно, щаслива  дитина – це  здорова  дитина. Серйозну увагу педагогічний та медичний персонал приділяв питанням охорони та зміцнення здоров’я дітей, їх фізичному розвитку. Результати тестування фізичного розвитку дітей виявив сформованість  життєво важливих видів основних рухових дій (ходи, стрибків, метання, лазіння). Постійно велась робота по формуванню правильної постави, профілактики плоскостопості. Використовувалися загартування, як профілактика застудних захворювань. Формувалася у дітей система валеологічних знань про свій організм, про користь занять з фізичної культури,  про особисту гігієну  та чистоту навколишнього середовища.  Залучалися батьки  до активної участі в оздоровчий роботі та у формуванні валеологічної компетентності їх дітей.

 

     Колектив створював умови для емоційного благополуччя  дитини, будував  навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи. Вихователі під керівництвом  медичної сестри впроваджували методи первинної профілактики застудних захворювань, поглиблювали свої знання з фізичного виховання дітей та організації гігієнічного виховання.  В усіх групах наявні спортивні куточки, в яких є матеріал для профілактичної роботи та запобіганню захворювань: масажні коврики, рукавички для обтирання, подушечки з трав, тощо.

 

      Медичною сестрою та адміністрацією закладу здійснюється постійний  контроль  за  дотриманням  режиму  в  групах, їх санітарним  станом. Щорічно  проводиться      медичними працівниками рай лікарні обстеження всіх  дітей  ДНЗ,  щоденний огляд  працівників  харчоблоку  на  наявність захворювань. Тому  вірогідність  зараження  дитини  у  садку зведена  до  мінімуму.

 

 

8. ОРГАНІЗАЦІЯ РАЦІОНАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

 

          Одним з пріоритетних напрямків діяльності керівника ДНЗ  є забезпечення зміцнення здоров’я дітей та попередження випадків шлунково-кишкових захворювань, організація  раціонального  харчування дітей. Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227.

Медичною  сестрою  Кошкіною Н.Д.. разом із кухарями Воробець І.І., Токарчук В.М. складається меню-розкладка з урахуванням єдиного сезонного меню та технологічних карток,  погоджених з Держпродспоживслужбою.

 

    Продукти харчування, що постачаються в дитсадок(постачальники ФОП  Римар А.М., ПАТ «Юрія», Одеська паляниця),  мають сертифікати якості та відповідності.

В літній період (період оздоровлення) витрати на харчування збільшилися на 10% і діти  були забезпечені свіжими овочами та соками: це має позитивний результат в процесі оздоровлення дошкільників.

 

Вихователями ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування  дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома.

 

     Контроль за організацією харчуванням здійснювався щодня протягом року.  Ведеться  бракераж сирих  продуктів, бракераж  готової  продукції. Відслідковується суворе додержання  строків  реалізації  швидкопсуючих  продуктів. На  контролі  питання   дотримання  технологічного  процесу  приготування  їжі,  смакових якостей готових  страв.

 

Спостерігається  невиконання  норм  харчування. Причини: термін реалізації молочних продуктів невеликий (5-7 днів). Додаток №1

 За харчування дітей у закладі батьки сплачують 40 %, а 60 % плати  - за рахунок сільського бюджету.  

 

Діти з 1 до 3 років:

100%- 22,22

60% - 13,33

40%- 8,89

Діти з 3 до 6 років

100% -33,74

60% - 20,24

40% - 13,50


У закладі харчуються діти  пільгових категорій:

 

Діти з малозабезпечених сімей-(кількість змінюється)- 1дитина,(безкоштовно)

 

діти з багатодітних сімей  -18дітей, (50 % від вартості харчування)

 

діти учасників АТО та учасників бойових дій – 2 дітей, (безкоштовно), дитина –інвалід – 1 дитина (безкоштовно).

 

     На постійному  особистому контролі тримаємо оплату за харчування. На жаль, щомісяця ми маємо заборгованість по батьківській оплаті, з такими батьками проводиться індивідуальна робота вихователями усіх вікових груп.

 

Продукти харчування:

 

 2017 рік :

Загальний фонд – 204464,37

Спец.фонд – 97971,30

 

 

9. РОБОТА ПО ЗМІЦНЕННЮ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

 

Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, так як на вирішення  його потрібні кошти .

 

Фінансово-господарська  діяльність закладу здійснюється  згідно кошторису, сформованого  на початок поточного року Визирською сільською радою. Фінансові асигнування в основному плануються  лише на захищені статті і лише частково на утримання дошкільного закладу.

 

Придбано предмети та матеріали:

 Драбина – 5000,00

Канцелярські товари – 2010,00

Водоем.фарба – 2425,00

БФП Canon MF 4730-  5999,00

Костюм для кухаря – 500,00

Халати – 7000,00

Брезент вогнест.посилений (кошма) -315,00

Вогнегасник ОП-5- 512,00

Пилосос Самсунг – 3730,00

Праска Філіпс -1610,00

Сода харчова – 270,00

Сода кальцинована – 962,50

Печатка, штамп, подушка змінна- 523,00

Послуга проведення лабораторних досліджень обов’язкових медоглядів прац.- 912,58

Послуга проведення обслуг.вікон, дверей ПВХ – 9468,00

Послуга проведення поточної інвентаризації – 731,83

Послуга навчання операторів котельні – 4200,00

Передплата преси – 8671,28+ послуги з оформлення 51,6 = 8722,88

Послуга атестація роб.місця кухаря – 1950,00

Кап.ремонт і реставрація – 139858,27

Послуга технічне обслуговування і ремонт офісної техніки - 5040,00

Телекомінікаційні послуги(інтернет) - 3600,00

Послуга спостереження засобів пожежної сигналізації - 1400,00

Послуга вивезення твердих побутових відходів - 2693,52

Послуга телефонного звязку - 505,42

Послуга (освідчення вогнегасників) 300,00

Послуга перевірка димових та вентил.каналів - 600,00

Послуга (перевірка топочних) - 1000,00

Послуга з тезнічного обслуговування обладнання - 230,30

 

 Спец.фонд

 

Апарат для приготування синглетно-кисневих сумішей «МІТ- С» - 20750,00

Роботи з розробки проектнокошторисної документації з реконструкції обєкта : прбудова ДНЗ на 15 місць до існуючого дитячого дошкільного закладу "Пролісок" - 77630,53

Капітальний ремонт і реставрація - 139858,27

 

 За рахунок спонсорів: поремонтовано дах;

Зроблено два навіси біля підвалів, завезено пісок для пісочниць, зроблено відвід води від обмостки, замінено склопакети, поремонтовано вікна.

 

Побілено дерева та бардюри, пофарбовано ворота та частину паркану, обладнання на ігрових майданчиках.

Замінено пісок в пісочницях.

 

 

Відрядження 1120,00

 

Заробітна плата - 200444,07

Нарахування на заробітну плату - 431929,49